Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Când va fi termen pentru soluþionarea cererii de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Când va fi termen pentru soluþionarea cererii de acordare ajutor public judiciar potrivit actualizare din 11.12.2012

Când va fi termen pentru soluţionarea cererii de acordare ajutor public judiciar potrivit actualizare din 11.12.2012

05/10/2012 Amână cauza Solutie: Soluţionarea cererii de ajutor public judiciar 14/12/2012 Solutie: Pagina 1 Ultima actualizare: 11.12.2012
Din ce ati scris dvs reiese ca termenul este 14.12.2012.
CÃnd a fost termen pentru soluționarea cererii de acordare ajutor public judiciar, r ultima actualizare 14.12.12?
Acelas™i dosar,insă pe 14.12.12 apare termen din 13.12.12, care în actualizare din 11.12.12 nu apare!!?

05/10/2012 Amână cauza

Solutie: Soluţionarea cererii de ajutor public judiciar 13/12/2012 respinge cererea

Solutie: respinge cererea de reexaminare a taxei de timbru 14/12/2012 Anulează cererea

Solutie: Anulează cererea ca netimbrată. Pagina 1

Ultima actualizare: 14.12.2012
Nu prea e in regula ceea ce scrieti dvs. In mod normal pe cererea de ajutor public trebuia sa se pronunte in camera de consiliu. Incheierea vi se comunica putand face cerere de reexaminare in 5 zile de la primirea comunicarii. Reexaminarea tot in camera de consiliu.
Ar fi trebuit sa fiti citat in sedinta publica cu indicarea taxei de timbru.
nu am fost citat! Sunteți sigura ca ar fi trebuit să fiu citat cu indicarea taxei de timbru? Care e temeiul legal (art. Nr. Lege nr.?) pentru aceasta afirmatie, susținere?
În mod normal trebuia să scrie și soluția admiterii sau respingerii cererii de acordare ajutor public judiciar pentru a putea face cerere de reexaminare.... În timp util... De ce nu scrie? Cine e răspunzător pentru inducerea asta în eroare?